Sakramentalia we własnym domu

Życie duchowe i wyzwanie wiary każdego dnia w sposób świadomy to ogromna wartość w życiu. Świadomość wsparcia i miłości wynikającej z obecności Boga w życiu pozwala lepiej, a także spokojniej funkcjonować w codzienności. Jednym z przejawów życia w wierze jest obecność poszczególnych sakramentaliów w domu.

Na jakie sakramentalia zdecydować się we własnym domu?

Wybór sakramentaliów, które mogą znaleźć się w domu i każdego dnia zachęcać do bogatego życia duchowego, jest niezwykle szeroki. Najważniejsze jest dopasowanie sakramentaliów do potrzeb oraz możliwości. W domach, w których nie ma wiele miejsca na ikony lub obrazy, dobrym wyborem jest kropielnica znajdująca się przy drzwiach wejściowych. Zamontowanie kropielnicy zaraz za drzwiami wejściowymi do mieszkania to świetny sposób na powitanie w domu Boga i pozostawienie różnych mało znaczących spraw oraz problemów za sobą.

Dlaczego warto posiadać kropielnicę w swoim mieszkaniu?

Wiele osób decydujących się na zamontowanie kropielnicy w swoich mieszkaniach, kontynuuje tradycję z własnego domu rodzinnego. Obecność kropielnicy i nawyk wykonywania znaku krzyża po wejściu do domu, pozwalają zaznaczyć w sposób wyraźny obecność Boga. Jest to również wyraźny symbol i znak dla odwiedzających mieszkanie gości, którzy widzą w jakim domu się znaleźli oraz czym kierują się jego mieszkańcy w swoim codziennym życiu, zwłaszcza tym domowym i prywatnym. Zobacz: https://www.meritohurt.pl/kropielnice.html