Figura Św. Michała Archanioła

Michał Archanioł jest ważną postacią w Biblii i Piśmie Świętym, która już od lat cieszy się uznaniem wśród Polaków. Gdziekolwiek spotykana jest figura Świętego, tłumy ludzi oddają się modlitwie i proszą o pomoc w walce ze złem. Czym cechuje się figura Św. Michała Archanioła? Dlaczego ta postać jest tak ważna w życiu katolickim?

Święty Michał Archanioł

Michał Archanioł jest uznawany za najważniejszego spośród aniołów. Jest zatem obdarzony szczególnym zaufaniem wśród wiernych. To anioł:

  • sprawiedliwości,
  • łaski,
  • sądu,
  • zmiłowania.

Jego imię oznacza „Któż jak Bóg”, natomiast w Apokalipsie Św. Jana postać pojawia się na niebie i walczy ze smokiem. Figurki Świętego są spotykane przede wszystkim w kaplicach i kościołach, lecz można je także ustawić w swoim domu. Dzięki temu możemy liczyć na wstawiennictwo anioła u Boga i prosić o dalszą opiekę. 

Oryginalna figurka Archanioła

Oryginalna figurka Michała Archanioła to bardzo ciekawy pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Postacie Świętych odgrywają bardzo ważną role w życiu każdego chrześcijanina. Do takiej figurki można modlić się każdego dnia, przepraszając za grzechy i prosząc o dalsze łaski. Nowoczesne figury zakupimy w sklepach z dewocjonaliami. Postawić można na większe lub mniejsze opcje, które z powodzeniem ustawimy w sypialni lub w salonie. Figurka Świętego wprowadzi do naszego życia ład i harmonię, a my cały czas będziemy pamiętać o tym, jak ważną rolę w życiu pełni religia. Podczas zakupu pamiętajmy o dobrej jakości i unikalnej kolorystyce.