Baranki wielkanocne i ich zastosowanie

Baranki wielkanocne to figurki, których nie może zabraknąć w trakcie tego najważniejszego święta dla chrześcijan. Sprawdzają się one jako dodatek do święconki, a także ozdoba na stół lub półkę.

Baranki wielkanocne jako element święconki

Baranek wielkanocny https://www.meritohurt.pl/figurki/baranki-wielkanocne.html jako symbol Wielkanocy to dodatek, który powinien znaleźć się w każdej święconce. Umieszczony w centrum, wśród produktów spożywczych, takich jak jaja, chleb, wędliny oraz masło, zapewnia takiemu koszykowi świąteczny charakter, symbolizując Zmartwychwstanie Chrystusa.

Baranek wielkanocny jako ozdoba na stół

Baranki na Wielkanoc wykonane z gipsu i ręcznie malowane to również nieodłączny element stołu podczas rodzinnego świętowania. Stawia się je przed śniadaniem w pierwszym dniu Wielkanocy i pozostają one tam już zwykle do końca drugiego dnia. Takie baranki wielkanocne mogą być przy tym nie tylko postawione jako samodzielny dodatek do stołu wielkanocnego, lecz również umieszczone w roślinie, co jeszcze bardziej wzbogaca wystrój. Będą one wówczas symbolizować budzenie się przyrody do życia, z którym mamy do czynienia w okresie Wielkanocy. Szczególnie doskonale sprawdzają się one w połączeniu z rzeżuchą lub z żytem.

Baranek wielkanocny jako ozdoba na półkę

Baranki wielkanocne mogą być także doskonałym elementem ozdoby zlokalizowanej na półce w salonie. Świetnie komponują się one z meblami w każdym stylu, zarówno tymi klasycznymi, jak i nowoczesnymi, witając wszystkich gości, którzy odwiedzają nas podczas świąt.