różaniec komunijny
W jaki sposób można zadbać o religijność osoby idącej do Pierwszej Komunii Świętej?

Wydarzenie, jakim jest pójście do Pierwszej Komunii Świętej dla młodej osoby to ogromne przeżycie. Jasne, można psioczyć na to, że w obecnych czasach coraz bardziej jest to pretekst do otrzymania wartościowych prezentów, jednak nie można zapominać o aspektach duchowych. Dla takich osób to dopiero początek drogi z Panem Bogiem i pojawia się pytanie, co można podarować, żeby takie dziecko nie zapomniało o religijności i o wsparciu Pana Boga? Sprawdziliśmy to i jesteśmy przekonani, że nasz artykuł pomoże Ci wybrać idealny prezent dla dziecka pierwszokomunijnego. Zapraszamy!

Cudowny medalik

Cudowny medalik to świetny pomysł na zakup dla młodej osoby, szczególnie w czasach, w których tak wiele pokus czyha na młode pokolenie. Matka Boża obiecała nie opuścić tych, którzy go mają i że zawsze będzie przy nich trwać. Sam medalik bardzo często jest rozdawany w kościołach, więc w zasadzie można go mieć za „Bóg zapłać” i większym wydatkiem będzie zakup łańcuszka, jednak z pewnością warto od małego przyswajać w takich osobach ducha chrześcijańskiego.

Różaniec

różaniec komunijny

Dzieci już od małego uczestniczą w różańcach, zresztą bardzo często jest to wymóg, by móc przystąpić do komunii, poza uczestnictwem w niedzielnych mszach świętych czy też innych nabożeństwach. Różaniec komunijny (https://www.meritohurt.pl/rozance-komunijne.html) może zostać z dzieckiem na lata, a przede wszystkim dzięki niemu będzie mogło modlić się za bliskich i znajomych. Kto wie, może taki różaniec zostanie z taką osoba na lata i na starość zobaczy jak wiele łask otrzymało dzięki niemu?