Bursztynowy różaniec

Poszukując prezentu na okoliczność ślubu, chrztu czy Komunii Świętej warto rozważyć różaniec z bursztynu. Przedmiot ten ściśle wiąże się z duchowością, jest szczególnym przedmiotem związanym z kultem Matki Bożej a jednocześnie wygląda bardzo estetycznie i ma właściwości korzystne dla zdrowia.

Lecznicze właściwości bursztynu

Bursztyn posiada cenne właściwości lecznicze. Doceniony został już w czasach starożytnych a jego popularność przetrwała do dziś. Polecany jest na dolegliwości reumatyczne, bóle stawów i kości oraz astmę. W związku z tym, że posiada duże ilości jodu jest polecany osobom z problemami tarczycy oraz hormonalnymi. Przywraca równowagę organizmu, pomaga walczyć z bezsennością i wpływa na utrzymanie dobrego samopoczucia. Bursztyn posiada w swoim składzie także cenne pierwiastki takie jak: żelazo, cynk, magnez i potas oraz bursztyniany – sole które charakteryzują się silnymi właściwościami przeciwgrzybicznymi i przeciwbakteryjnymi.

Bursztynowy różaniec – idealny na prezent dla bliskiej osoby

Różaniec z bursztynem będzie doskonałym prezentem zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dobrym pomysłem jest podarowanie go na Komunię Świętą a także z okazji ślubu, imienin czy bierzmowania. To przedmiot który warto posiadać. Misterne wykonanie z tego pięknego kamienia jakim jest bursztyn będzie wspaniałą pamiątką ale także wspomoże duchowość obdarowywanego a dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym będzie w stanie uśmierzyć ból oraz pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości zdrowotnych.