świece ołtarzowe z wosku pszczelego
Świece na ołtarz z wosku pszczelego

Świece od wieków są nieodłącznym elementem domów i miejsc związanych z kultem religijnym. Nadają tym miejscom szczególny klimat, zapach, wpływają pozytywnie na nasze skupienie, sprzyjają przemyśleniom i modlitwie. Na uwagę zasługują przede wszystkim świece ołtarzowe z wosku pszczelego.

Jak wybierać świece?

Ten wyjątkowy przedmiot w kościele katolickim związany jest ściśle z rokiem liturgicznym. Poszczególne święta czy okresy to także świece o nieco innej symbolice. Możemy wśród nich wyróżnić najważniejszy paschał, gromnicę czy roratkę. Również na ołtarzu nie może zabraknąć zapalonych świec podczas sprawowanego obrzędu liturgicznego.

Świeca ołtarzowa wykonana z wosku pszczelego to alternatywa dla tych wykonanych z parafiny czy olejowych. To, co szczególnie ją wyróżnia, to właśnie materiał, z jakiego została wykonana. Całkowicie naturalny wosk pszczeli spalając się nie emituje dymu i szkodliwych substancji, ma również dużo bardziej przyjemny zapach.

Świece ołtarzowe z wosku pszczelego – wyjątkowy płomień

Naturalny materiał, z jakiego zostały wykonane, przekłada się także na wyjątkową jakość płomienia. Świece palą się jasnym i jednolitym płomieniem, co w przypadku tych olejowych czy parafinowych nie zawsze jest możliwe.
Na uwagę zasługują także właściwości lecznicze. Nie od dziś wiadomo, że przebywanie w miejscach, gdzie palą się świece z wosku pszczelego pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie, koncentrację, a także wykazują właściwości uspokajające. Warto więc wybierać właśnie zamiast olejowych czy parafinowych. Produkty tego typu kupisz w sklepie Meritohurt. Dostępne wzory sprawdzisz na stronie: https://www.meritohurt.pl/swiece-woskowe-z-wosku-pszczelego.html