Dewocjonalia dla każdego wiernego

Ludzie wierzący uwielbiają sklepy z dewocjonaliami. Można spotkać je stacjonarnie, na przykład w pobliżu miejscowości z jakimiś ważnymi obiektami sakralnymi, ale też po prostu w każdym mieście lub w sieci internetowej. To właśnie tam można kupić piękne dewocjonalia oraz pamiątki związane z wiarą chrześcijańską.

Dewocjonalia dla każdego


Dewocjonalia to drobne przedmioty związane z wiarą chrześcijańską, które ma się po prostu ze sobą jako symbol wiary, oraz które wykorzystuje się podczas codziennej modlitwy. Są takie dewocjonalia, jak na przykład różaniec czy świeca gromnica, które tak naprawdę powinien mieć każdy wierny. Po prostu taka jest już u nas tradycja. Można kupić je w sklepach z dewocjonaliami w różnych cenach, w zależności od materiału, z którego je wykonano. Tak jest na przykład z różańcem – może być plastikowy i tani, lub szlachetny i droższy. 

Gromnica i modlitewnik czyli dewocjonalia dla każdego wiernego
Świeca gromnica to świeca, która z reguły jest w każdym domu ludzi wierzących. Jest ona symbolem Matki Boskiej Gromnicznej, której święto przypada na drugi dzień lutego każdego roku. To właśnie wtedy gromnicę zabiera się ze sobą do kościoła do kolejnego poświęcenia. W Polsce gromnice są często zapalane na przykład podczas burzy, aby opatrzność Matki Boskiej chroniła dom przed piorunami. Modlitewnik to też taki przedmiot – symbol, który najczęściej otrzymuje się w związku z przyjęciem pierwszej komunii. Taka pamiątkowa książeczka towarzyszy później człowiekowi przez całe jego życie.