Komża ministrancka dla małych i dużych

Bycie ministrantem to służenie podczas mszy i pomoc księdzu. Często ministrantami zostają chłopcy tuż po komunii świętej, którzy w ten sposób kontynuują tradycję zapoczątkowano na przykład przez starsze rodzeństwo lub ojca. To piękna tradycja i warto wspierać dziecko, jeżeli chce wejść właśnie na taką drogę. Bycie ministrantem uczy bardzo wiele, z pewnością rozwija odpowiedzialność i sumienność.

Komża ministrancka dla chłopca


Bycie ministrantem nie wymaga żadnych większych inwestycji ze strony rodziców. To zatem dobra wiadomość dla tych wszystkich, którzy obawiali się jakichś nieoczekiwanych wydatków. Tak naprawdę kupić trzeba tylko komżę ministrancką dopasowane do rozmiaru dziecka. Taka komża to po prostu mundurek ministranta, który zakłada czasem mszy lub innych wydarzeń, takich jak na przykład procesję czy wizyty podczas kolędowania, które ministranci odbywają wraz z księdzem.

Komża ministrancka dla dorosłych mężczyzn


W niektórych kościołach do mszy służą też dorośli mężczyźni, a zatem komża ministrancka sklep w dużym rozmiarze jest wtedy im potrzebna. Nie ma problemu z zakupem tego typu rzeczy, można znaleźć ją w sklepie chrześcijańskim lub w sklepie z dewocjonaliami. Od czasu do czasu warto kupić nową komżę, aby zawsze była śnieżnobiała i piękna. Taka zadbana komża to przecież wizytówka dorosłego człowieka, który podczas mszy stoi tak blisko ołtarza, praktycznie tuż obok księdza.